Menu

Holdets stab

Træner
ingen pic
Mads Lustrup
Træner
ingen pic
Henrik Rybner
Træner
ingen pic
Henrik Haaning
Holdleder
ingen pic
Jacob W Pedersen

Spillerliste

ingen img
Alexander Pedersen
profil
Alexander Romanoff
profil
Alisha Meyer
profil
Andreas Falch Midtgaard
ingen img
Anker Toft Talberg
profil
August Emil Wissing
ingen img
August Snitgaard Stajner
profil
Carl Emil Brylle
profil
Carl Emil Elkjær
profil
Fabian Høj Stjernholm
ingen img
Frederik Lustrup
ingen img
Holger Korslund Wiinblad Crusell
ingen img
Hugo Holmstrup
profil
Isaac Wøidemann
ingen img
Jakob Lublin
profil
Jeppe Ruhe Bloch
profil
Jonathan Ingolfsrud
profil
Konrad Albæk Syversen
profil
Linus Terkelsen
profil
Ludvig Cornelius Rybner Hansen
ingen img
Mathias Falke Møller Haaning
profil
Mikkel Larsen
ingen img
Noah Nyby
ingen img
Sigurd Schødt-Pedersen
ingen img
Tobias Gøtrik
profil
Victor Cedervall
profil
Vigga Jessien Brassøe
profil
Viggo Marsal
profil
Viktor Frimann Sørensen
ingen img
Villum Harboe

Næste kampU6 Drenge (12) 3M Efterår • Pulje 3

Ude mod
FA 2000 (2)
27. aug
Kl. 12.30
Nandrupvej's Idrætsanlæg
U6 Drenge (12) 3M Efterår - Pulje 3

Næste kampU6 Drenge (12) 3M Efterår • Pulje 4

Ude mod
FA 2000 (1)
27. aug
Kl. 12.30
Nandrupvej's Idrætsanlæg
U6 Drenge (12) 3M Efterår - Pulje 4

KampprogramU5 Drenge (12) 3M Efterår • Pulje 1

Holdets aktiviteterU6 - Årgang 2012

August 2017
26.
lørdag

09:00 - 10:15

Træning
Træning
På træningsbanen
27.
søndag

12:30 - 14:05

DBU-Stævne
Stævne: Nandrupvej's Idrætsanlæg
27.
søndag

12:30 - 14:05

DBU-Stævne
Stævne: Nandrupvej's Idrætsanlæg
29.
tirsdag

16:30 - 18:00

Træning
Træning
Træningsbanen
September 2017
2.
lørdag

09:00 - 10:15

Træning
Træning
På træningsbanen
3.
søndag

10:01 - 11:55

DBU-Stævne
Stævne: KB. Pile Alle
3.
søndag

12:31 - 14:25

DBU-Stævne
Stævne: KB. Pile Alle
5.
tirsdag

16:30 - 18:00

Træning
Træning
Træningsbanen
9.
lørdag

09:00 - 10:15

Træning
Træning
På træningsbanen
12.
tirsdag

16:30 - 18:00

Træning
Træning
Træningsbanen
16.
lørdag

09:00 - 10:15

Træning
Træning
På træningsbanen
17.
søndag

10:01 - 11:55

DBU-Stævne
Stævne: GVI. Nymosen
17.
søndag

10:01 - 11:55

DBU-Stævne
Stævne: Dragør Bk
19.
tirsdag

16:30 - 18:00

Træning
Træning
Træningsbanen
23.
lørdag

09:00 - 10:15

Træning
Træning
På træningsbanen
24.
søndag

10:01 - 11:55

DBU-Stævne
Stævne: Frem, Valby IP
24.
søndag

10:01 - 11:55

DBU-Stævne
Stævne: Kunst, Nørrebroparken
26.
tirsdag

16:30 - 18:00

Træning
Træning
Træningsbanen
30.
lørdag

09:00 - 10:15

Træning
Træning
På træningsbanen
Oktober 2017
3.
tirsdag

16:30 - 18:00

Træning
Træning
Træningsbanen
7.
lørdag

09:00 - 10:15

Træning
Træning
På træningsbanen
8.
søndag

10:00 - 11:35

DBU-Stævne
Stævne: Vestamager Idrætsanlæg
8.
søndag

10:00 - 11:35

DBU-Stævne
Stævne: Jens Jessens Vej
8.
søndag

11:20 - 11:35

Kamp
Dragør Bk. (2) - Oversidder
10.
tirsdag

16:30 - 18:00

Træning
Træning
Træningsbanen
14.
lørdag

09:00 - 10:15

Træning
Træning
På træningsbanen
17.
tirsdag

16:30 - 18:00

Træning
Træning
Træningsbanen
21.
lørdag

09:00 - 10:15

Træning
Træning
På træningsbanen
24.
tirsdag

16:30 - 18:00

Træning
Træning
Træningsbanen
28.
lørdag

09:00 - 10:15

Træning
Træning
På træningsbanen
31.
tirsdag

16:30 - 18:00

Træning
Træning
Træningsbanen
November 2017
4.
lørdag

09:00 - 10:15

Træning
Træning
På træningsbanen
7.
tirsdag

16:30 - 18:00

Træning
Træning
Træningsbanen

KampprogramU6 Drenge (12) 3M Efterår • Pulje 3

August 2017

FA 2000 (2)
27. aug
Kl. 12.30
Ude
Nandrupvej's Idrætsanlæg

Dragør Bk. (2)

Hvidovre IF (2)
27. aug
Kl. 13.10
Ude
Nandrupvej's Idrætsanlæg

Dragør Bk. (2)

HIK (2)
27. aug
Kl. 13.50
Ude
Nandrupvej's Idrætsanlæg

Dragør Bk. (2)
September 2017

Dragør Bk. (2)
3. sep
Kl. 10.01
Hjemme
KB. Pile Alle

B.93 (2)

KB (8)
3. sep
Kl. 11.00
Ude
KB. Pile Alle

Dragør Bk. (2)

Dragør Bk. (2)
3. sep
Kl. 11.40
Hjemme
KB. Pile Alle

Nørrebro United (4)

Dragør Bk. (2)
17. sep
Kl. 10.01
Hjemme
Dragør Bk

KB (6)

Vanløse (2)
17. sep
Kl. 11.00
Ude
Dragør Bk

Dragør Bk. (2)

Dragør Bk. (2)
24. sep
Kl. 10.01
Hjemme
Kunst, Nørrebroparken

Nørrebro United (3)

KB (9)
24. sep
Kl. 11.00
Ude
Kunst, Nørrebroparken

Dragør Bk. (2)

Dragør Bk. (2)
24. sep
Kl. 11.40
Hjemme
Kunst, Nørrebroparken

KB (7)
Oktober 2017

Dragør Bk. (2)
8. okt
Kl. 10.00
Hjemme
Jens Jessens Vej

B 1903 (2)

FB (3)
8. okt
Kl. 10.40
Ude
Jens Jessens Vej

Dragør Bk. (2)

Dragør Bk. (2)
8. okt
Kl. 11.20
Hjemme
Jens Jessens Vej

BK Rødovre (2)

KampprogramU6 Drenge (12) 3M Efterår • Pulje 4

August 2017

FA 2000 (1)
27. aug
Kl. 12.30
Ude
Nandrupvej's Idrætsanlæg

Dragør Bk. (1)

Hvidovre IF (1)
27. aug
Kl. 13.10
Ude
Nandrupvej's Idrætsanlæg

Dragør Bk. (1)

HIK (1)
27. aug
Kl. 13.50
Ude
Nandrupvej's Idrætsanlæg

Dragør Bk. (1)
September 2017

Dragør Bk. (1)
3. sep
Kl. 12.31
Hjemme
KB. Pile Alle

B.93 (1)

Dragør Bk. (1)
3. sep
Kl. 14.10
Hjemme
KB. Pile Alle

AB Tårnby

Dragør Bk. (1)
17. sep
Kl. 10.01
Hjemme
GVI. Nymosen

KB (1)

Vanløse (1)
17. sep
Kl. 11.00
Ude
GVI. Nymosen

Dragør Bk. (1)

Dragør Bk. (1)
24. sep
Kl. 10.01
Hjemme
Frem, Valby IP

KB (3)

Bk. Frem
24. sep
Kl. 11.00
Ude
Frem, Valby IP

Dragør Bk. (1)

Dragør Bk. (1)
24. sep
Kl. 11.40
Hjemme
Frem, Valby IP

KB (2)
Oktober 2017

Dragør Bk. (1)
8. okt
Kl. 10.00
Hjemme
Vestamager Idrætsanlæg

B 1903 (1)

GVI
8. okt
Kl. 10.40
Ude
Vestamager Idrætsanlæg

Dragør Bk. (1)

Dragør Bk. (1)
8. okt
Kl. 11.20
Hjemme
Vestamager Idrætsanlæg

Aakanden GF