Menu

Holdets stab

Træner
ingen pic
Adam W. Kjær
Træner
ingen pic
Jim Bauer
Holdleder
ingen pic
Christina Kjær - Årgangsleder

Spillerliste

ingen img
Aksel Trantow
ingen img
Asger Olsen Lauridsen
ingen img
August Straby Tranberg
ingen img
Bertram Kjær Krøyer
ingen img
Bertram Valdemar Hansen
ingen img
Carl Stampe Holmegaard Jensen
ingen img
Cassius Corr
ingen img
Christian Suhr
ingen img
Esperanza Zurita Petersen
ingen img
Fredrik Ærthøj Negosanti
ingen img
Gustav Pallisø Bornø
ingen img
Herman Nygaard Eriksen
ingen img
Holger Birch
ingen img
Jacob Mangor Tornmark
ingen img
Jonas Mangor Tornmark
ingen img
Jonathan Rolf Lindenstrøm Erneholm
ingen img
Karl Martin Hansen Løj
ingen img
Kristian Wegner
ingen img
Lucas Strikert Mikkelsen
ingen img
Ludvig Grenes
ingen img
Ludvig Nikolin Pedersen
ingen img
Lukas Lansing
ingen img
Mads Rossell Frederiksen
ingen img
Marius Sletved
ingen img
Marius Sørensen Gaard
ingen img
Mathias Pedersen
ingen img
Maximillian C. J. Kloss
ingen img
Micas Kongeskov Bauer
ingen img
Nikolaj Mønster Plougstrup
ingen img
Otto Beier
ingen img
Pelle Ingemann
ingen img
Peter Bacher Iversen
ingen img
Philip Limb
ingen img
Seier Ranum Spohr
ingen img
Sigfred W Troelsgaard
ingen img
Sigurd Bjørn-Andersen
ingen img
Sven Norsk
ingen img
Thor Søderman
profil
Tobias Stie Kallesøe
ingen img
Tristan Hansen
ingen img
Victor Egelund Thygesen
ingen img
Viktor Carl Søholm-Eggertsen
ingen img
Villum Elbro Jørgensen
ingen img
William Theisen
ingen img
William W. Kjær

Næste kampU7 Drenge (11) 3M Efterår • Pulje 6

Ude mod
Bk. Skjold (1)
27. aug
Kl. 10.00
Dragør Bk
U7 Drenge (11) 3M Efterår - Pulje 6

Næste kampU7 Drenge (11) 3M Efterår • Pulje 5

Ude mod
Bk. Skjold (2)
27. aug
Kl. 10.00
Dragør Bk
U7 Drenge (11) 3M Efterår - Pulje 5

Holdets aktiviteterU7 - Årgang 2011

Holdet har ingen fremtidige aktiviteter.

KampprogramU11 Drenge (07) 8M A Efterår • Pulje 3

August 2017

FA 2000
27. aug
Kl. 10.00
Ude
Kunst, Jens Jessens Vej

Dragør Bk.
September 2017

Dragør Bk.
2. sep
Kl. 10.00
Hjemme
Dragør Bk

Sundby Bk.

HIK
10. sep
Kl. 10.00
Ude
Kunst, HIK

Dragør Bk.

Dragør Bk.
16. sep
Kl. 10.00
Hjemme
Dragør Bk

KB (1)

AB Tårnby (1)
23. sep
Kl. 10.00
Ude
Tårnby Stadion

Dragør Bk.
Oktober 2017

Dragør Bk.
1. okt
Kl. 10.00
Hjemme
Dragør Bk

B.93 (1)

Dragør Bk.
7. okt
Kl. 10.00
Hjemme
Dragør Bk

B 1903

KampprogramU11 Drenge (07) 8M B Efterår • Pulje 3

August 2017

FA 2000 (1)
26. aug
Kl. 12.45
Ude
Kunst, Jens Jessens Vej

Dragør Bk.
September 2017

Dragør Bk.
2. sep
Kl. 11.15
Hjemme
Dragør Bk

Sundby Bk.

HIK (1)
10. sep
Kl. 11.30
Ude
Kunst, HIK

Dragør Bk.

Dragør Bk.
16. sep
Kl. 11.15
Hjemme
Dragør Bk

KB (1)

Hvidovre IF
23. sep
Kl. 13.00
Ude
Hvidovre IF's baner

Dragør Bk.
Oktober 2017

Dragør Bk.
1. okt
Kl. 11.15
Hjemme
Dragør Bk

B.93 (1)

Dragør Bk.
7. okt
Kl. 11.15
Hjemme
Dragør Bk

B 1903

KampprogramU11 Drenge (07) 8M C Efterår • Pulje 3

August 2017

Dragør Bk.
26. aug
Kl. 10.00
Hjemme
Dragør Bk

Ørestad IF
September 2017

Fremad Amager
2. sep
Kl. 09.00
Ude
Kunst, Sundby Idrætspark

Dragør Bk.

Dragør Bk.
9. sep
Kl. 10.00
Hjemme
Dragør Bk

Bk. Hekla

Kastrup Bk
17. sep
Kl. 10.00
Ude
Røllikevej

Dragør Bk.

Sundby Bk.
23. sep
Kl. 10.00
Ude
Sundby/Kløvermarken

Dragør Bk.

Dragør Bk.
30. sep
Kl. 10.00
Hjemme
Dragør Bk

AB Tårnby (2)
Oktober 2017

Dragør Bk.
7. okt
Kl. 12.30
Hjemme
Dragør Bk

CIK