Menu

Holdets stab

Træner
ingen pic
Mikkel A Filskov
Træner
ingen pic
Karsten Schødt-Pedersen
Træner
ingen pic
Jesper Abery Jacobsen
Træner
ingen pic
Jens Aage Skare Nielsen
Træner
ingen pic
Jesper Grothe Pedersen
Træner
ingen pic
Thomas Møller
Træner
profil
Kent Remsted
Træner
profil
Jan Sigurdur Christensen
Holdleder
ingen pic
Claus Møller-Hey
Holdleder
ingen pic
Lotte Hedegaard - Årgangsleder

Spillerliste

ingen img
Adam Dahlstrøm
ingen img
Alexander Jacobsen
ingen img
Alexander Spur-Gometz
ingen img
Anton Gøtrik
ingen img
August Schødt-Pedersen
ingen img
August Sylvst Wille
ingen img
Bastian Poulsen
profil
Bertel Emil Bruun Ellegaard
ingen img
Christian Hemmingsen
ingen img
Christian Rahbek
ingen img
Cilius Dickmeiss
profil
Daniel Stie Kallesøe
ingen img
David Grothe Mikkelsen
ingen img
Elias Dige
ingen img
Elias Saidian
ingen img
Elias Wøidemann
ingen img
Erik Hedegaard Engelhardt
ingen img
Fabian Thirstrup Wilson
profil
Gabriel Sarwar
ingen img
Gustav Martinez Hendriksen
ingen img
Hans Christian Therkelsen
ingen img
Jens Otto Skare Nielsen
ingen img
Jonas Holm
ingen img
Jonas Tornberg
ingen img
Konrad Crusell
profil
Luis Thorup
ingen img
Mads Remsted
profil
Mads Stoltenberg Hebin
ingen img
Malthe Sigurdur Juhls
ingen img
Marius Krøijer Wartou
profil
Marley Simonsen
ingen img
Marvin Rouf Barnewitz
ingen img
Noah Akler
ingen img
Noah Simonsen
ingen img
Oliver Karlsson
profil
Oliver Rybner
ingen img
Oscar Mortensen
ingen img
Otto Jørgensen
ingen img
Philip Purup Hedegaard
ingen img
Rasmus Lyngeraa
ingen img
Rasmus Tolstrup Hjorth
ingen img
Romeo Sleman Osbech
ingen img
Sander Sandbjerg Hindbæk
ingen img
Sebastian Nybo Filskov
ingen img
Storm Hedtoft Bjarnason
ingen img
Tobias Danner Nielsen
profil
Villas Aastrup Møller
ingen img
Volmer Houen Schmidt
ingen img
Willas Ranum Spohr

Næste kampU9 Drenge (09) 5M A Efterår • Pulje 2

Hjemme mod
Bk. Fremad Amager
26. aug
Kl. 10.00
B1903
U9 Drenge (09) 5M A Efterår - Pulje 2

Næste kampU9 Drenge (09) 5M B Efterår • Pulje 4

Ude mod
FA 2000 (1)
27. aug
Kl. 13.00
Hvidovre IF's baner
U9 Drenge (09) 5M B Efterår - Pulje 4

Holdets aktiviteterU09 - Årgang 2009 Drenge

August 2017
24.
torsdag

16:30 - 18:00

Træning
Træning
Dragør Boldklub, klubhuset
26.
lørdag

10:00 - 12:01

DBU-Stævne
Stævne: B1903
Dragør Boldklub
27.
søndag

13:00 - 15:01

DBU-Stævne
Stævne: Hvidovre IF's baner
Dragør Boldklub
29.
tirsdag

16:30 - 18:00

Træning
Træning
Dragør Boldklub, klubhuset
31.
torsdag

16:30 - 18:00

Træning
Træning
Dragør Boldklub, klubhuset
September 2017
3.
søndag

10:00 - 12:01

DBU-Stævne
Stævne: Tingbjerg I P
Dragør Boldklub
3.
søndag

13:00 - 14:11

DBU-Stævne
Stævne: B 93 Svanemølleanlæg.
Dragør Boldklub
5.
tirsdag

16:30 - 18:00

Træning
Træning
Dragør Boldklub, klubhuset
7.
torsdag

16:30 - 18:00

Træning
Træning
Dragør Boldklub, klubhuset
12.
tirsdag

16:30 - 18:00

Træning
Træning
Dragør Boldklub, klubhuset
14.
torsdag

16:30 - 18:00

Træning
Træning
Dragør Boldklub, klubhuset
16.
lørdag

10:00 - 12:26

DBU-Stævne
Stævne: B1903
Dragør Boldklub
17.
søndag

10:00 - 12:01

DBU-Stævne
Stævne: Hvidovre IF's baner
Dragør Boldklub
19.
tirsdag

16:30 - 18:00

Træning
Træning
Dragør Boldklub, klubhuset
21.
torsdag

16:30 - 18:00

Træning
Træning
Dragør Boldklub, klubhuset
24.
søndag

10:00 - 12:01

DBU-Stævne
Stævne: Dragør Bk
Dragør Boldklub
24.
søndag

10:25 - 12:26

DBU-Stævne
Stævne: Jens Jessens Vej
Dragør Boldklub
26.
tirsdag

16:30 - 18:00

Træning
Træning
Dragør Boldklub, klubhuset
28.
torsdag

16:30 - 18:00

Træning
Træning
Dragør Boldklub, klubhuset
Oktober 2017
3.
tirsdag

16:30 - 18:00

Træning
Træning
Dragør Boldklub, klubhuset
5.
torsdag

16:30 - 18:00

Træning
Træning
Dragør Boldklub, klubhuset
7.
lørdag

10:00 - 12:01

DBU-Stævne
Stævne: HIK
Dragør Boldklub
8.
søndag

10:00 - 12:01

DBU-Stævne
Stævne: Sundby Idrætspark
10.
tirsdag

16:30 - 18:00

Træning
Træning
Dragør Boldklub, klubhuset
12.
torsdag

16:30 - 18:00

Træning
Træning
Dragør Boldklub, klubhuset
17.
tirsdag

16:30 - 18:00

Træning
Træning
Dragør Boldklub, klubhuset
19.
torsdag

16:30 - 18:00

Træning
Træning
Dragør Boldklub, klubhuset

KampprogramU9 Drenge (09) 5M A Efterår • Pulje 2

August 2017

Dragør Bk.
26. aug
Kl. 10.00
Hjemme
B1903

Bk. Fremad Amager

Brønshøj BK (1)
26. aug
Kl. 10.50
Ude
B1903

Dragør Bk.

Dragør Bk.
26. aug
Kl. 11.40
Hjemme
B1903

Hvidovre IF
September 2017

KB (1)
3. sep
Kl. 10.00
Ude
Tingbjerg I P

Dragør Bk.

Dragør Bk.
17. sep
Kl. 10.00
Hjemme
Hvidovre IF's baner

B 1903 (1)

HIK (1)
17. sep
Kl. 10.50
Ude
Hvidovre IF's baner

Dragør Bk.

Dragør Bk.
17. sep
Kl. 11.40
Hjemme
Hvidovre IF's baner

B.93 (1)

Dragør Bk.
24. sep
Kl. 10.00
Hjemme
Dragør Bk

Fremad Valby

KB (2)
24. sep
Kl. 10.50
Ude
Dragør Bk

Dragør Bk.

Dragør Bk.
24. sep
Kl. 11.40
Hjemme
Dragør Bk

Bk. Fremad Amager
Oktober 2017

Brønshøj BK (1)
8. okt
Kl. 10.00
Ude
Sundby Idrætspark

Dragør Bk.

Dragør Bk.
8. okt
Kl. 10.50
Hjemme
Sundby Idrætspark

Hvidovre IF

KB (1)
8. okt
Kl. 11.40
Ude
Sundby Idrætspark

Dragør Bk.

KampprogramU9 Drenge (09) 5M B Efterår • Pulje 4

August 2017

FA 2000 (1)
27. aug
Kl. 13.00
Ude
Hvidovre IF's baner

Dragør BK

Hvidovre IF
27. aug
Kl. 13.50
Ude
Hvidovre IF's baner

Dragør BK

HIK (1)
27. aug
Kl. 14.40
Ude
Hvidovre IF's baner

Dragør BK
September 2017

B.93 (1)
3. sep
Kl. 13.00
Ude
B 93 Svanemølleanlæg.

Dragør BK

B 1903
3. sep
Kl. 13.25
Ude
B 93 Svanemølleanlæg.

Dragør BK

Dragør BK
3. sep
Kl. 13.50
Hjemme
B 93 Svanemølleanlæg.

KB (1)

Dragør BK
16. sep
Kl. 10.00
Hjemme
B1903

HIK (1)

Dragør BK
16. sep
Kl. 10.50
Hjemme
B1903

Sundby Bk.

Dragør BK
16. sep
Kl. 12.05
Hjemme
B1903

FA 2000 (1)

Dragør BK
24. sep
Kl. 10.25
Hjemme
Jens Jessens Vej

Hvidovre IF

Dragør BK
24. sep
Kl. 11.15
Hjemme
Jens Jessens Vej

B.93 (1)

Dragør BK
24. sep
Kl. 12.05
Hjemme
Jens Jessens Vej

B 1903
Oktober 2017

Sundby Bk.
7. okt
Kl. 10.00
Ude
HIK

Dragør BK

KB (1)
7. okt
Kl. 11.15
Ude
HIK

Dragør BK

Dragør BK
7. okt
Kl. 11.40
Hjemme
HIK

FA 2000 (1)