Menu

Holdets stab

Træner
ingen pic
Michael Busk
Træner
ingen pic
Mads Rasmussen
Træner
ingen pic
Martin Plougstrup
Træner
ingen pic
Thomas Hansen
Træner
ingen pic
Torben Hoffeldt
Holdleder
ingen pic
Suzan Sleman Osbech - Årgangsleder
Træner
ingen pic
Mikael Johnsen

Spillerliste

ingen img
Adrian Jon
ingen img
Albert Koch
ingen img
Alexander Mønster Plougstrup
ingen img
Alfred Hoffeldt
ingen img
Anton Valdemar Hansen
ingen img
Benjamin Nielsen
ingen img
Bertram axel Holm
ingen img
Bjørn Norsk
ingen img
Carlo Gornitzka
ingen img
Emil Althoehn Friis
ingen img
Emil Fernando Busk
ingen img
Felix Rugaard
ingen img
Gustav Barrera Palsman
ingen img
Gustav Ryg Cebrian
ingen img
Herman Hougaard Bo
ingen img
Jeppe Skaaning
ingen img
Jonatan Terp Rasmussen
ingen img
Marius Tamsen
ingen img
Nikolai Møller
ingen img
Noah Færch
ingen img
Noah Joost Albrechtsen
ingen img
Noah Thøgersen
ingen img
Rasmus Jacobsen
ingen img
Rasmus Riis Højrup
ingen img
Storm Nygaard Eriksen
ingen img
Theodor Due-Nymark
ingen img
Tino Marinus Bruun
ingen img
Tobias Tingleff
ingen img
Victor Stagegaard Grenes
ingen img
Viktor Osbech
ingen img
Vincent Siersbøl
ingen img
Viola Ofelia Herskind Knudsen
ingen img
William Mather
ingen img
William Olsen
ingen img
Zach Oddershede

Næste kampU10 Drenge (08) 5M A Efterår • Pulje 2

Ude mod
FA 2000
26. aug
Kl. 13.00
HIK
U10 Drenge (08) 5M A Efterår - Pulje 2

Næste kampU10 Drenge (08) 5M B Efterår • Pulje 3

Ude mod
FA 2000 (1)
27. aug
Kl. 13.00
B 93 Svanemølleanlæg.
U10 Drenge (08) 5M B Efterår - Pulje 3

Næste kampU10 Drenge (08) 5M C Efterår • Pulje 1

Hjemme mod
Bk. Pioneren
27. aug
Kl. 10.01
Kunst, Nørrebroparken
U10 Drenge (08) 5M C Efterår - Pulje 1

Næste kampU10 Drenge (08) 5M C Efterår • Pulje 3

Ude mod
FA 2000 (1)
27. aug
Kl. 10.00
B 93 Svanemølleanlæg.
U10 Drenge (08) 5M C Efterår - Pulje 3

Holdets aktiviteterU10 - Årgang 2008

Holdet har ingen fremtidige aktiviteter.

KampprogramU10 Drenge (08) 5M A Efterår • Pulje 2

August 2017

FA 2000
26. aug
Kl. 13.00
Ude
HIK

Dragør Bk.

Hvidovre IF (1)
26. aug
Kl. 13.50
Ude
HIK

Dragør Bk.

HIK (1)
26. aug
Kl. 14.40
Ude
HIK

Dragør Bk.
September 2017

Dragør Bk.
3. sep
Kl. 13.01
Hjemme
Dragør Bk

B.93 (1)

B.1908 (1)
3. sep
Kl. 14.15
Ude
Dragør Bk

Dragør Bk.

Dragør Bk.
3. sep
Kl. 15.05
Hjemme
Dragør Bk

AB Tårnby (1)

Dragør Bk.
17. sep
Kl. 10.01
Hjemme
Hvidovre IF's baner

KB (1)

Fremad Valby
17. sep
Kl. 11.15
Ude
Hvidovre IF's baner

Dragør Bk.

Dragør Bk.
17. sep
Kl. 12.05
Hjemme
Hvidovre IF's baner

KB (2)

Dragør Bk.
24. sep
Kl. 13.01
Hjemme
Frem, Valby IP

BK Hellas

Bk. Frem
24. sep
Kl. 14.15
Ude
Frem, Valby IP

Dragør Bk.

Dragør Bk.
24. sep
Kl. 15.05
Hjemme
Frem, Valby IP

Sundby Bk.
Oktober 2017

Dragør Bk.
7. okt
Kl. 10.00
Hjemme
B1903

B 1903

GVI
7. okt
Kl. 10.50
Ude
B1903

Dragør Bk.

Dragør Bk.
7. okt
Kl. 11.40
Hjemme
B1903

Aakanden GF

KampprogramU10 Drenge (08) 5M B Efterår • Pulje 3

August 2017

FA 2000 (1)
27. aug
Kl. 13.00
Ude
B 93 Svanemølleanlæg.

Dragør Bk.

Brønshøj Bk.
27. aug
Kl. 13.25
Ude
B 93 Svanemølleanlæg.

Dragør Bk.

HIK
27. aug
Kl. 13.50
Ude
B 93 Svanemølleanlæg.

Dragør Bk.
September 2017

Dragør Bk.
3. sep
Kl. 13.01
Hjemme
Dragør Bk

B.93 (1)

Bk. Fremad Valby
3. sep
Kl. 14.15
Ude
Dragør Bk

Dragør Bk.

Dragør Bk.
3. sep
Kl. 15.05
Hjemme
Dragør Bk

AB Tårnby

Dragør Bk.
17. sep
Kl. 10.01
Hjemme
Skovshoved I P

KB (1)

Vanløse (1)
17. sep
Kl. 11.15
Ude
Skovshoved I P

Dragør Bk.

Dragør Bk.
17. sep
Kl. 12.05
Hjemme
Skovshoved I P

Skovshoved IF

Dragør Bk.
24. sep
Kl. 10.01
Hjemme
Vanløse I P

Sundby Bk.

BK Fix (1)
24. sep
Kl. 11.15
Ude
Vanløse I P

Dragør Bk.

Dragør Bk.
24. sep
Kl. 12.05
Hjemme
Vanløse I P

KB (2)
Oktober 2017

Dragør Bk.
7. okt
Kl. 10.00
Hjemme
B1903

B 1903

GVI (1)
7. okt
Kl. 10.50
Ude
B1903

Dragør Bk.

Dragør Bk.
7. okt
Kl. 11.40
Hjemme
B1903

Aakanden GF

KampprogramU10 Drenge (08) 5M C Efterår • Pulje 1

August 2017

Dragør Bk.
27. aug
Kl. 10.01
Hjemme
Kunst, Nørrebroparken

Bk. Pioneren

Dragør Bk.
27. aug
Kl. 11.15
Hjemme
Kunst, Nørrebroparken

Nørrebro United (1)
September 2017

HIK (3)
3. sep
Kl. 10.01
Ude
Dragør Bk

Dragør Bk.

Bk. Skjold (2)
3. sep
Kl. 11.15
Ude
Dragør Bk

Dragør Bk.

Nørrebro United (2)
3. sep
Kl. 12.05
Ude
Dragør Bk

Dragør Bk.

KB (2)
17. sep
Kl. 10.00
Ude
Jens Jessens Vej

Dragør Bk.

B 1903 (2)
17. sep
Kl. 10.50
Ude
Jens Jessens Vej

Dragør Bk.

HIK (2)
17. sep
Kl. 11.40
Ude
Jens Jessens Vej

Dragør Bk.

Østerbro IF (2)
24. sep
Kl. 10.00
Ude
Værkstedvej

Dragør Bk.

Valby (2)
24. sep
Kl. 10.50
Ude
Værkstedvej

Dragør Bk.

FA 2000 (2)
24. sep
Kl. 11.40
Ude
Værkstedvej

Dragør Bk.
Oktober 2017

Bk.Skjold
7. okt
Kl. 13.01
Ude
Fælledparken

Dragør Bk.

FB (2)
7. okt
Kl. 15.05
Ude
Fælledparken

Dragør Bk.

KampprogramU10 Drenge (08) 5M C Efterår • Pulje 3

August 2017

FA 2000 (1)
27. aug
Kl. 10.00
Ude
B 93 Svanemølleanlæg.

Dragør BK

Hvidovre IF
27. aug
Kl. 10.25
Ude
B 93 Svanemølleanlæg.

Dragør BK

HIK (1)
27. aug
Kl. 10.50
Ude
B 93 Svanemølleanlæg.

Dragør BK
September 2017

Dragør BK
3. sep
Kl. 10.01
Hjemme
Dragør Bk

B 93

B 1950
3. sep
Kl. 11.15
Ude
Dragør Bk

Dragør BK

Dragør BK
3. sep
Kl. 12.05
Hjemme
Dragør Bk

HB

Dragør BK
17. sep
Kl. 10.01
Hjemme
Lersøparken

KB (1)

Vanløse
17. sep
Kl. 11.15
Ude
Lersøparken

Dragør BK

Dragør BK
17. sep
Kl. 12.05
Hjemme
Lersøparken

Skovshoved IF

Dragør BK
24. sep
Kl. 13.01
Hjemme
Frem, Valby IP

Sundby Bk.

BK Frem
24. sep
Kl. 14.15
Ude
Frem, Valby IP

Dragør BK

Dragør BK
24. sep
Kl. 15.05
Hjemme
Frem, Valby IP

Bispebjerg Bk.
Oktober 2017

Dragør BK
7. okt
Kl. 10.00
Hjemme
B1903

B 1903 (1)

GVI
7. okt
Kl. 10.50
Ude
B1903

Dragør BK

Dragør BK
7. okt
Kl. 11.40
Hjemme
B1903

Aakanden GF