Menu

Holdets stab

Træner
ingen pic
Thomas Hjorth - Hold A
Træner
ingen pic
Jens Aage Skare Nielsen
Træner
ingen pic
Rune Graves
Træner
ingen pic
Martin Christiansen
Træner
ingen pic
Mikael Thorup
Holdleder
ingen pic
Gry Gundestrup - Hold B
Holdleder
ingen pic
Jonas Palsmark - Hold A
Holdleder
ingen pic
Fuia Bech - Hold C
Holdleder
ingen pic
Cecilie Dahlstrøm - Årgangsleder
Træner
ingen pic
Anders Hansen - Hold A

Spillerliste

ingen img
Abdulmajid Aljbawi
ingen img
Adam Fredborg Ørtoft
ingen img
Adam Thorsen
ingen img
Alexander Lavrsen
ingen img
Bastian Göddert Göddert Nielsen
ingen img
Benjamin Larsen
ingen img
Bertil Folmann
ingen img
Buster Mogensen
ingen img
Emil Espersen
ingen img
Emmad Fazel
ingen img
Frederik Juel Hansen
ingen img
Georg Malmros
ingen img
Gustav Graves
ingen img
Hans Skare Nielsen
ingen img
Harvey Janaway
ingen img
Hektor Blauenfeldt-Dydensborg
ingen img
Jakob Amstrup Willer
ingen img
Jens Emil Denning Bjerregaard Nielsen
ingen img
Julius Baadsgaard
ingen img
Julius Harboe Arndt
ingen img
Karl Emil Gleerup Jakobsen
ingen img
Karl Skare Nielsen
ingen img
Louis axel Holm
ingen img
Mads Dahlstrøm
ingen img
Magnus Bang
ingen img
Magnus Demsby
ingen img
Malthe Flindt-Larsen
ingen img
Marcus Brorson Hagenflindt
ingen img
Marcus Frederiksen
ingen img
niels ackermann
ingen img
Niklas Bech
ingen img
Nikolai Willer Steffen
ingen img
Nikolaj Mørk Braager
ingen img
Oliver Grøning
ingen img
Oliver Ludvigsen
ingen img
Oliver Palmer Christensen
ingen img
Oscar William Thorup
ingen img
peter Riis
ingen img
Theodor Fjölnir Johannesson
ingen img
Tobias Bergstein Hjorth
ingen img
Valdemar Georg Ibsen
ingen img
Valdemar Gundestrup
ingen img
Victor Emil Hillerup
ingen img
Villads Drøidal
ingen img
William Demsby
ingen img
William fruergaard Andreassen
ingen img
William Graae
ingen img
William Kjær Krøyer
ingen img
William Kunkel
ingen img
Yazan Abu Khamis

Næste kampU12 Drenge (06) 8M A Efterår • Pulje 3

Ude mod
FA 2000
26. aug
Kl. 11.30
Kunst, Jens Jessens Vej
U12 Drenge (06) 8M A Efterår - Pulje 3

Næste kampU12 Drenge (06) 8M B Efterår • Pulje 3

Ude mod
FA 2000
26. aug
Kl. 11.30
Kunst, Jens Jessens Vej
U12 Drenge (06) 8M B Efterår - Pulje 3

Næste kampU12 Drenge (06) 8M C Efterår • Pulje 3

Ude mod
FA 2000
26. aug
Kl. 12.45
Kunst, Jens Jessens Vej
U12 Drenge (06) 8M C Efterår - Pulje 3

Holdets aktiviteterU12 - Årgang 2006

Holdet har ingen fremtidige aktiviteter.

KampprogramU12 Drenge (06) 8M A Efterår • Pulje 3

August 2017

FA 2000
26. aug
Kl. 11.30
Ude
Kunst, Jens Jessens Vej

Dragør Bk.
September 2017

Dragør Bk.
5. sep
Kl. 18.00
Hjemme
Dragør Bk

Sundby Bk. (1)

HIK
10. sep
Kl. 10.00
Ude
Kunst, HIK

Dragør Bk.

Dragør Bk.
16. sep
Kl. 10.00
Hjemme
Dragør Bk

KB (1)

Vanløse (1)
24. sep
Kl. 12.00
Ude
Vanløse I P

Dragør Bk.

Dragør Bk.
30. sep
Kl. 11.15
Hjemme
Dragør Bk

B.93 (1)
Oktober 2017

Dragør Bk.
8. okt
Kl. 10.00
Hjemme
Dragør Bk

B 1903 (1)

KampprogramU12 Drenge (06) 8M B Efterår • Pulje 3

August 2017

FA 2000
26. aug
Kl. 11.30
Ude
Kunst, Jens Jessens Vej

Dragør Bk.
September 2017

Dragør Bk.
3. sep
Kl. 10.00
Hjemme
Dragør Bk

Husum Bk (2)

HIK
10. sep
Kl. 10.00
Ude
Kunst, HIK

Dragør Bk.

Dragør Bk.
17. sep
Kl. 11.15
Hjemme
Dragør Bk

KB (1)

Hvidovre IF
23. sep
Kl. 10.00
Ude
Hvidovre IF's baner

Dragør Bk.

Dragør Bk.
30. sep
Kl. 10.00
Hjemme
Dragør Bk

B.93 (2)

KampprogramU12 Drenge (06) 8M C Efterår • Pulje 3

August 2017

FA 2000
26. aug
Kl. 12.45
Ude
Kunst, Jens Jessens Vej

Dragør BK
September 2017

Dragør BK
3. sep
Kl. 10.00
Hjemme
Dragør Bk

Sundby Bk.

HIK (1)
10. sep
Kl. 10.00
Ude
Kunst, HIK

Dragør BK

Dragør BK
17. sep
Kl. 10.00
Hjemme
Dragør Bk

KB (1)

Hvidovre IF
23. sep
Kl. 13.00
Ude
Hvidovre IF's baner

Dragør BK

Dragør BK
30. sep
Kl. 11.15
Hjemme
Dragør Bk

B.93
Oktober 2017

Dragør BK
8. okt
Kl. 10.00
Hjemme
Dragør Bk

B 1903